poniedziałek, 27 lutego 2017

„Obcy: Przymierze” w Polsce szybciej


Zmieniła się data premiery filmu „Obcy: Przymierze”. Co prawda tylko o tydzień, ale dzięki tej decyzji znajdujemy się w absolutnej czołówce krajów premierowych.

Dystrybutor filmu „Obcy: Przymierze” przesunął jego premierę w Polsce z 19 na 12 maja, a tym samym oglądamy ten film dzień po Francji, gdzie premiera odbędzie się 11 maja. Dzięki tej zmianie jesteśmy krajem, który jako trzeci obejrzy premierowo oczekiwany powrót „Obcego”.

Na razie dystrybutor dość ostrożnie kolportuje informacje o nowej dacie premiery, ale mam nadzieję, że możemy się z nią już pogodzić. Jeśli nastąpią jakieś zmiany, czym prędzej poinformuję o tym na stronie.

"Obcy: Przymierze" to drugi rozdział nowej trylogii, którą zapoczątkował film "Prometeusz". Statek osadniczy ”Przymierze” dociera na nieznaną planetę, która wydaje się być prawdziwym rajem dla człowieka. Członkowie ekspedycji szybko się jednak przekonują, że trafili do mrocznego, pełnego tajemnic i zagadek świata, którego jedynym mieszkańcem jest android David (nominowany do Oscara Michael Fassbender), ocalały z katastrofy ”Prometeusza”. Gdy odkrywają, że świat ten kryje w sobie niewyobrażalne zagrożenie, muszą podjąć przerażającą próbę ucieczki. W pozostałych rolach: Katherine Waterston (”Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”), Billy Crudup (”Spotlight”), Danny McBride (”W chmurach”), Demián Bichir (”Nienawistna ósemka”) i Carmen Ejogo (”Selma”).