środa, 1 lutego 2017

Monika Lenczewska fotografuje Johnny’ego Deppa

Depp na planie "LAbyrinth"

Ciesząca się dużym uznaniem polska autorka zdjęć filmowych Monika Lenczewska pracuje obecnie z Johnnym Deppem nad filmem „LAbyrinth”.

W zeszłym roku Monika Lenczewska znalazła się na sporządzonej przez amerykańskie Variety liście 10 autorów zdjęć filmowych, których kariery należy obserwować. Kariera amerykańska Moniki Lenczewskiej rozwija się dynamicznie. W 2014 roku na Sundance premiery miały dwa filmu z jej zdjęciami: "Imperial Dreams" oraz "Difret". Później autorka pracowała z Dariuszem Gajewskim przy "Obcym niebie", ale też w Grecji nad filmem "Park" oraz w Afryce z belgijskim twórcą Fabrice Du Welz nad "Message From the King". Jej najnowszy film to „LAbyrinth”, z prawdziwie gwiazdorską hollywoodzką ekipą.

„LAbyrinth” to film przybliżający kulisy morderstw, których ofiarami padli dwaj słynni amerykańscy raperzy Tupac Shakur i Notorious BIG oraz następującego potem śledztwa. Bohaterem filmu jest detektyw badający tę sprawę, a dochodzący do niepokojących wniosków, jakoby za zabójstwami stali skorumpowani policjanci.

Reżyserią filmu „LAbyrinth” zajmuje się Brad Furman, autor m.in. „Prawnika z Lincolna”. Obok Johnny’ego Deppa w filmie występują także: Forest Whitaker, Xander Berkeley i Toby Huss. Nie jest jeszcze znana data premiery filmu.