sobota, 25 lutego 2017

Oscary 2017. Oni pojawią się na scenie[FINAŁOWY WEEKEND SEZONU NAGRÓD 2016/2017] Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła już pełną listę twórców i gwiazd, które pojawią się na scenie Dolby Theatre podczas tegorocznej gali Oscarów. Będą nie tylko zeszłoroczni laureaci, ale też mnóstwo innych znaczących osobistości. A kto wręczy najważniejszego Oscara?

Na oscarowej scenie pojawią się:

Zeszłoroczni zdobywcy Oscarów Leonardo DiCaprio, Brie Larson, Mark Rylance i Alicia Vikander i zapewne będą oni przyznawać nagrody w kategoriach aktorskich. Prezenterami podczas Oscarów będą także: Halle Berry, Jamie Dornan, Chris Evans, Gael García Bernal, Samuel L. Jackson, Scarlett Johansson, Dakota Johnson, Shirley MacLaine, Kate McKinnon, Hailee Steinfeld, Amy Adams, Riz Ahmed, Javier Bardem, John Cho, Dwayne Johnson, Felicity Jones, Leslie Mann, Janelle Monáe, David Oyelowo, Emma Stone, Charlize Theron, Jennifer Aniston, Jason Bateman, Warren Beatty, Sofia Boutella, Matt Damon, Faye Dunaway, Michael J. Fox, Ryan Gosling, Salma Hayek, Taraji P. Henson, Dev Patel, Seth Rogen, Octavia Spencer, Meryl Streep i Vince Vaughn.

W tym gronie są gwiazdy, które wręczą głównego Oscara a jest to zawsze ogromne wyróżnienie. Na finał pojawią się na gali Faye Dunaway i Warren Beatty, gwiazdy filmu „Bonnie i Clyde”, którego premiera odbyła się 50 lat temu i w ten sposób Akademia uhonorować chce to znaczące wydarzenie.

Już wiadomo, że muzycznie na gali Oscarów wystąpią:

Auli'i Cravalho (obsada głosowana filmu) i Miranda, którzy wykonają nominowaną do Oscara piosenkę  “How Far I’ll Go” z filmu „Vaiana. Skarb oceanu” (to dla tej dwójki oscarowy debiut)

Sting wykona utwór “The Empty Chair” z filmu “Jim: The James Foley Story”. Sting nominowany był wcześniej do Oscara trzykrotnie, za piosenki do „Wzgórza nadziei”, „Kate i Leopold” oraz animowanych „Nowych szat króla”.

Justin Timberlake wykona nominowany do Oscara utwór “Can’t Stop The Feeling” z filmu “Trolle”. Mimo dziewięciu nagród Grammy i czterech nagród Emmy ten popularny artysta zdobył dopiero swoją pierwszą nominację do Oscara, a przecież tak fajnie wypadł w drugoplanowych rolach w filmach „The Social Network” oraz „Co jest grane, Davis?”.

John Legend zaprezentuje obie nominowane do Oscara piosenki z „La La Land”, czyli “Audition (The Fools Who Dream)” i “City of Stars”.  Legend ma już Oscara za piosenkę „Glory” napisaną do filmu „Selma”, którą współdzielił z Commonem. Legend zdobył 10 Grammy i 28 nominacji do tej nagrody.