niedziela, 18 czerwca 2017

„Auta 3” lepsze od „Wonder Woman”


[BOX OFFICE] „Auta” nie należą do najlepszych z filmów studia Pixar, ale zawsze mogą liczyć na widzów. W kinach pojawiła się właśnie trzecia część opowieści o Zygzaku i w USA zajęła ona pierwsze miejsce na liście box office.

Do zajęcia pierwszego miejsca „Auta 3” potrzebowały jedynie 53,5 mln dolarów i to wystarczyło, by z pozycji liderki strącić „Wonder Woman”. Przygody superbohaterki ciągle cieszą się wielkim zainteresowaniem, a spadek zainteresowania jest stosunkowo niewielki. Film stracił jedynie 30 procent widzów, co przyniosło dodatkowe 40 mln dolarów wpływów i w USA wynik od premiery wynosi 274,6 mln dolarów. Poza USA wpływy wynoszą już 297,2 mln dolarów. Globalnie więc „Wonder Woman” przyniosła 571,8 mln dolarów. W najbliższych dniach film ten stanie najbardziej kasową w historii produkcją wyreżyserowaną przez kobietę. Na razie ciągle na pierwszym miejscu znajduje się „Mamma Mia!” z wynikiem 609,8 mln dolarów.

„Auta 3” to najważniejsze premierowe wydarzenie mijającego weekendu. To 18 pełnometrażowy film Pixara i 16, który wystartował na pierwszym miejscu box office. Spośród wszystkich części tej serii, trzecia odsłona zanotowała najsłabsze otwarcie. „Auta” w 2006 roku zarobiły na starcie 60,1 mln dolarów i globalnie przyniosły 462,2 mln dolarów. „Auta 2” w 2011 roku przyniosły 66,1 mln dolarów i globalnie 562,1 mln dolarów.

Ważną premierą w USA był w ten weekend „All Eyez on Me”, czyli biografia Tupaca Shakura. Wpływy przyniosły 27,1 mln dolarów i to dało filmowi 3 miejsce na liście. Nowość to także „47 Meters Down” z 11 mln dolarów wpływów i 5 miejscu w zestawieniu. Znacznie gorzej poszło komedii „Ostra noc”, która mimo udziału gwiazd przyniosła skromne 8,1 mln dolarów. I tutaj kobiety mają głos, a jest to pierwsza od 20 lat komedia z kategorią R, którą wyreżyserowała kobieta. Tym bardziej żal, że to niestety średnio udany film.

„Mumia” w drugi weekend straciła 56 procent widzów, co przyniosło w USA wpływy w wysokości 13,9 mln dolarów i 56,5 mln dolarów od premiery. Jednak na świecie wpływy na filmie wynoszą 239 mln dolarów.

„Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara” od premiery przyniosły w USA już 150 mln dolarów i 500 mln na rynkach międzynarodowych. Dla  porównania „Obcy: Przymierze” uzbierał jedynie 72 mln dolarów.