piątek, 23 czerwca 2017

Nowy film Bodo Koxa z datą premiery


Wiadomo już kiedy w polskich kinach pojawi się najnowszy film Bodo Koxa. Jego „Człowiek z magicznym pudełkiem” to jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier.

Według dostępnych informacji „Człowiek z magicznym pudełkiem” pojawi się w kinach 27 października, a jego dystrybutorem będzie firma Kino Świat. To drugi profesjonalny i fabularny film w dorobku Bodo Koxa, którego „Dziewczyna z szafy” kilka lat temu wywołała spore poruszenie.

Jak czytam w oficjalnych materiałach: Niezwykła komedia o podróżowaniu w czasie i miłości potrafiącej pokonać wszelkie granice czasoprzestrzeni. Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było wczoraj… Dotknięty amnezją niewiadomego pochodzenia bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w korporacji. W firmie Adam poznaje atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży Adam „utyka” w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.  

Za zdjęcia do „Człowieka z magicznym pudełkiem” odpowiada debiutujący w pełnym metrażu operator Dominik Danilczyk, a wspierał go Arkadiusz Tomiak. Scenografia to dzieło Wojciecha Żogały, wielokrotnie nagradzanego, m.in. za film Łukasza Palkowskiego „Bogowie” na Festiwalu Filmowym w Gdyni w 2014 roku. Kostiumy stworzyła Katarzyna Adamczyk, która z Bodo Koxem pracowała przy jego poprzednim filmie „Dziewczyna z szafy”. Charakteryzacją zajmęła się również nagrodzona w Gdyni za „Bogów” – Agnieszka Hodowana, która współpracowała m.in. z Małgorzatą Szumowską przy „Body/Ciało” i Marcinem Wroną przy jego ostatnim filmie „Demon”. Za montaż odpowiedzialna jest Milenia Fiedler („Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, „Dziewczyna z szafy”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Katyń”). Muzykę do filmu skomponuje włoski artysta Sandro Di Stefano, laureat nagrody za najlepszą ścieżkę dźwiękową do filmu włoskiego w 2016 roku. Główne role w filmie zagrali Olga Bołądź, Piotr Polak, Sebastian Stankiewicz. Scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” otrzymał specjalne wyróżnienie w prestiżowym konkursie ScripTeast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes.

Czekam na pierwszy zwiastun do filmu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz