niedziela, 11 czerwca 2017

„Mumia” uratowana dzięki Chinom


[BOX OFFICE] Katastrofalnie zakończył się kinowy start filmu „Mumia” w USA. Sytuację ratują rynki międzynarodowe, z Chinami na czele. Nie jest łatwo znaleźć dobrą recenzję tej produkcji.

Startująca na 63 międzynarodowych terytoriach „Mumia” przyniosła wpływy w wysokości 141,8 mln dolarów, z czego 52,2 mln dolarów z Chin. I jest to rekord otwarcia zagranicznych filmów w Chinach. W USA otwarcie jest katastrofalne i wyniosło 32,2 mln dolarów. W sumie więc pierwszy weekend zakończył się wpływami wynoszącymi 174 mln dolarów. Przy budżecie sięgającym 125 mln dolarów, jest to wynik sugerujący, że „Mumia” nie musi okazać się ogromną katastrofą finansową.

Dzięki silnemu otwarciu „Mumii” na świecie, wpływy na filmach wytwórni Universal na świecie przekroczyły w tym roku 3 miliardy dolarów.

„Mumii” w USA nie udało się pokonać „Wonder Woman”, która utrzymała pozycję liderki. Wpływy spadły o stosunkowo niewielkie 44 procent, wyniosły 57,1 mln dolarów i w sumie w USA wpływy wynoszą już 205 mln dolarów. Na świecie wpływy wyniosły 230 mln dolarów. Globalnie superbohaterka ma już na koncie 435 mln dolarów.

„Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara” na całym świecie przekroczyła już 600 mln dolarów wpływów. Zdecydowana większość tych pieniędzy pochodzi z rynków międzynarodowych.

W amerykańskich kinach zadebiutował też film „It Comes At Night”, który przyniósł 6 mln dolarów.