wtorek, 13 czerwca 2017

Nowy dystrybutor kinowy w Polsce


Na rynku dystrybucyjnym pojawi się jesienią nowy dystrybutor. Taką działalność rozpoczynają organizatorzy festiwalu „Pięć Smaków”. Ich kinowa propozycja jest bardzo ciekawa.

Informacja prasowa:

W repertuarach polskich kin filmy azjatyckie pojawiają się niezwykle rzadko. Festiwal Filmowy Pięć Smaków od dziesięciu lat stara się wypełniać tę lukę – od tego roku także na drodze regularnej kinowej dystrybucji, jako Pięć Smaków Kino Azji.

Festiwal Filmowy Pięć Smaków to coroczny przegląd kina z Azji Wschodniej, Południowo-Wschodniej i Południowej. Od dziesięciu lat prezentuje premierowo najnowsze, starannie wyselekcjonowane filmy z najszybciej rozwijających się kinematografii świata, przyciągając publiczność poszukującą niebanalnej rozrywki i intelektualnych odkryć.

Program obejmuje szeroki zakres tematów i gatunków: od dobrego kina popkulturowego po awangardowe, autorskie projekty i filmy zaangażowane społecznie, pokazujące azjatycką rzeczywistość z oryginalnej perspektywy. Takie też będą propozycje z oferty dystrybucyjnej Pięciu Smaków. Organizatorom zależy na pokazaniu szerokiej publiczności jak niebanalne, różnorodne i inspirujące potrafi być azjatyckie kino, także z tych najmniej znanych kinematografii: od Filipin po Tajlandię, od Indonezji po Hongkong.

Pierwszy tytuł w dystrybucji Pięciu Smaków to filipiński laureat Grand Prix ostatniej edycji festiwalu, "Dziecko apokalipsy" w reżyserii Mario Cornejo.

Film pojawi się w kinach 6 października 2017 roku.

Dziecko apokalipsy, reż. Mario Cornejo, Filipiny 2015, 95'
Krystaliczne morze, skóra rozgrzana słońcem, senna atmosfera niekończących się wakacji. Ford, zbliżający się do czterdziestki hipster, beztrosko spędzający czas z energiczną dziewczyną, jest instruktorem surfingu i – podobno – synem legendarnego reżysera. Wizyta dawnego przyjaciela zmusi go do konfrontacji z przeszłością: dojrzałość okazuje się trudniejsza do osiągnięcia niż opanowanie ślizgającej się na falach deski. Przesycone światłem kadry, naturalna gra aktorów i nastrojowa muzyka indie-rockowej grupy Up Dharma Down składają się na film doskonale wyważony emocjonalnie i mocno oddziałujący na zmysły.

11. edycja festiwalu odbędzie się w Warszawie w dniach 15-22 listopada.