wtorek, 9 maja 2017

Camerimage kwalifikuje do Studenckich Oscarów


Festiwal Camerimage może się pochwalić kolejnymi osiągnięciami. Amerykańska Akademia Filmowa przyznała polskiemu wydarzeniu status festiwalu kwalifikującego do Studenckich Nagród Akademii.

I jak informują organizatorzy:  Oznacza to, że wszystkie filmy nominowane w Konkursie Etiud Studenckich Camerimage kwalifikują się do selekcji Studenckich Nagród Akademii®, pod warunkiem, że twórcy danego filmu będą spełniać pozostałe wymogi Akademii, wliczając w to bycie pełnoprawnym studentem szkoły filmowej oraz nakręcenie filmu w ramach zajęć w szkole.

Podobnie jak Konkurs Etiud Studenckich Camerimage, Studenckie Nagrody Akademii® zostały powołane do życia, by promować i wspierać starania adeptów sztuki filmowej na poziomie studenckim. Wśród przeszłych laureatów tej nagrody znajdują się tak uznani reżyserzy jak John Lasseter, Pete Docter, Robert Zemeckis, Trey Parker oraz Spike Lee.

Camerimage od 2013 roku jest również festiwalem kwalifikującym do selekcji dorocznych Nagród Akademii® w kategorii Krótkometrażowy Film Dokumentalny.