środa, 17 maja 2017

Jimmy Kimmel powróci do Oscarów


Jimmy Kimmel będzie gospodarzem ceremonii wręczenia 90 edycji Oscarów, która odbędzie się w 2018 roku. Po raz pierwszy od lat 1997, 1998 ten sam gospodarz poprowadzi Oscary dwa lata z rzędu.

Dwie dekady temu Oscary kilkukrotnie prowadził Billy Crystal. Czy ponowne zatrudnienie Kimmela oznacza, że Akademia znalazła godnego jego następcę? Praca Kimmela podczas tegorocznej edycji przyjęta została bardzo dobrze, mimo wielkiego niesmaku, jaki pozostawiła po sobie końcówka gali i pomyłka z kopertami. ABC i Akademia mają podpisaną umowę o współpracy do 2028 roku, a Kimmel ma w ABC swój cykliczny talk-show. Takie połączenie wszystkim zainteresowanym jest bardzo na rękę.

Do swoich funkcji powracają także producenci Oscarów Michael De Luca i Jennifer Todd. I to mimo spadku oglądalności o 4 procent, do poziomu 32,9 milionów widzów. Tak wczesne podanie informacji o prowadzącym i producentach, to w Akademii nowość. Będzie więcej czasu na przygotowanie show.

Oscary wręczone zostaną 4 marca 2018 roku, tydzień później niż zazwyczaj, ale dlatego by nie kolidować z ceremonią zamknięcia zimowych Igrzysk Olimpijskich.