środa, 3 maja 2017

„Prawdziwa historia” Polańskiego. Oficjalne zdjęcie

Polański na planie filmu
Pojawiło się pierwsze oficjalne zdjęcie z filmu „Prawdziwa historia” w reżyserii Romana Polańskiego. Można na nim oglądać Emmanuelle Seigner i Evę Green. Premiera filmu w Cannes.

„Prawdziwa historia” to powrót Romana Polańskiego do kina po czterech latach od nakręcenia „Wenus w futrze”. Scenariusz filmu „Prawdziwa historia” Polański napisał wraz z utytułowanym i cenionym Olivierem Assaysem („Sils Maria”, „Personal Shopper”). Tekst bazuje na znanej powieści autorstwa Delphine de Vigan, a jest to historia cenionej pisarki, która po wydaniu swojej najnowszej książki przechodzi przez trudny okres i staje się obiektem zainteresowania niezrównoważonej kobiety. W pisarkę wcieliła się Emmanuelle Seigner, a partneruje jej Eva Green.

Za muzykę do filmu odpowiada Alexandre Desplat, a autorem zdjęć realizowanych jesienią zeszłego roku jest Paweł Edelman, który z Polańskim nakręcił ostatnie filmy. PISF wsparł film produkcyjnie w kwocie ponad miliona złotych i tym samym „Prawdziwa historia” jest też naszą koprodukcją.