piątek, 5 maja 2017

HBO rozwija cztery spin-offy „Gry o tron”


Wydawało się, że serial „Gra o tron” dobiega końca, a tymczasem HBO ma plany związane z kontynuacją tego popularnego cyklu.

Wiadomo już, że „Gra o tron” zbliża się do końca i na horyzoncie jest już finał tej serii, zaplanowany zapewne w okolicach przyszłego roku. Co wydarzy się potem? Okazuje się, że HBO rozwija cztery różne spin-offy, które zastąpić miałby słynną opowieść fantasy.

HBO jest bowiem zdeterminowana, by znaleźć bardzo następcę „Gry o tron”, serialu który określany jest jedna z najlepszych telewizyjnych produkcji w historii. HBO postanowiło więc oddać cztery pomysły na spin-offy w ręce czterech różnych scenarzystów (przy wsparciu George R.R. Martina) i czeka na ich prace. Jeśli pomysł wypali to świat Westeros zagości na długie lata w telewizji. Dla HBO to nowość, bowiem będzie to pierwszy spin-off w ich telewizyjnej historii.

Pomysły na spin-offy trafiły do bardzo ciekawych scenarzystów. Pracują nad nimi:

Max Borenstein (“Kong: Wyspa Czaszki”, telewizyjny “Minority Report”)
Jane Goldman (“Kingsman: The Secret Service”, “X-Men: First Class”) i George R.R. Martin
Brian Helgeland (“A Knight’s Tale”, “L.A. Confidential”)
Carly Wray (“Mad Men”) także z George’em R.R. Martinem

HBO nie zdradza pomysłów na spin-offy, ale informuje, że będą w nich „odkrywane różne okresy czasowe rozległego i bogatego świata George’a R.R. Martina”.

Jakiś czas temu producenci „Gry o tron” David Benioff i Dan Weiss zaznaczyli, że nie chcą brać udziału w jakichkolwiek pobocznych projektach związanych z tą serią. Obecnie obaj kończą prace nad siódmym sezonem i przygotowują się do sezonu ósmego.