środa, 10 maja 2017

Zmarł aktor Tarantino i Smitha

Michael Parks w filmie "Tusk"
W wieku 77 lat zmarł Michael Parks, aktor bardzo charakterystyczny, znany z występów między innymi u Quentina Tarantino i Kevina Smitha.

To Kevin Smith napisał: Michael był i prawdopodobnie pozostanie na zawsze najlepszym aktorem jakiego poznałem. Michael Parks był bardzo ceniony w Hollywood, ale nie można zapomnieć o jego piosenkarskiej karierze. Z pewnością nie był gwiazdą pierwszej wielkości, ale zdecydowanie kilka jego ról mocno zostało zapamiętanych.

Kevin Smith pracował z Parksem przy dwóch filmach i oba mają swoich fanów. Najpierw był „Red State”, a niedługo potem dziwaczny „Tusk”. Jednak Smith zobaczył na ekranie Parksa dość późno, bo dopiero w filmie Roberta Rodrigueza „Od zmierzchu do świtu”. To kolejne bardzo ważne nazwisko w filmowej karierze Parksa, który zaczął występować już w latach sześćdziesiątych. Odkrył go także Quentin Tarantino, który obsadził go w „Kill Billu”, „Death Proof”, „Django”. Parks pracował przy drugim sezonie „Miasteczka Twin Peaks” z Davidem Lynchem. Miał swój udział w oscarowej „Operacji Argo”.

Michael Parks w latach 60. dużo pracował w telewizji występując w takich serialach, jak między innymi “The Detectives”, “Perry Mason”, “77 Sunset Strip”, “Wagon Train”, “Then Came Bronson” i “Channing”. Były też role w filmach „Wild Seed”, “The Last Hard Men”, “The Private Files of J. Edgar Hoover” i “Savannah Smiles”. W sumie jego filmografia zawiera 140 ról, także w serialach “Dynastia” I „The Colbys”.

W 1986 roku Michael Parks wyreżyserował swój jedyny film w karierze, a był to “The Return of Josey Wales”.