wtorek, 9 maja 2017

Dorociński zachwycony scenariuszem Koterskiego


Jak już pisałem na blogu Marek Koterski będzie realizował swój nowy projekt filmowy. Twórca „Dnia świra” powraca do kina po sześciu/siedmiu latach. Obsada zapowiada się znakomicie.

Miałem przyjemność spotkać Marka Koterskiego przed rokiem, kiedy był gościem przygotowywanego przeze mnie festiwalu „Lato z Muzami” w Nowogardzie i już wtedy reżyser zapowiadał, że pracuje nad kolejnym projektem, choć nie wiadomo jak długo będziemy na niego czekać. Kilka tygodni temu produkcja filmu „7 uczuć” otrzymała wsparcie PISF, prace ruszają.

Na swoim profilu na Facebooku Marcin Dorociński zdradził chcąco nieco więcej informacji na temat tej produkcji. Po pierwsze aktor zachwycony jest scenariuszem i pisze o nim „genialny”. Z hasztagów można wywnioskować, że jego partnerami na planie będzie wiele gwiazd. Pojawią się na przykład występujący w ostatnim filmie Koterskiego „Baby są jakieś inne” Adam Woronowicz i Robert Więckiewicz. W filmie zagra też żona Koterskiego, czyli Małgorzata Bogdańska oraz jego syn Michał Koterski. Pojawią się także Maja Ostaszewska, Sonia Bohosiewicz, Cezary Pazura, Piotr Gąsowski, Łukasz Simlat, Katarzyna Figura, Gabriela Muskała, Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka i zapewne zaprzyjaźniona z Koterskimi Edyta Herbuś. We wpisie Dorociński daje też znać, że główny bohater nazywa się Aldek, a reszta projektu jest tajemnicą.

Jeśli projekt rusza niedługo to jego premiery należy oczekiwać w 2018 roku. Będzie go realizowała WFDiF. I już dziś czekam na gotowy film, nową wypowiedź Koterskiego, mocne kino, które wiele powie o Polsce i Polakach, ludzkich uczuciach i naszych realacjach.