środa, 11 stycznia 2017

Cannes tworzy międzynarodowy festiwal telewizyjny


Na 2018 rok organizatorzy festiwalu w Cannes zapowiadają stworzenie międzynarodowego wydarzenia poświęconego rynkowi telewizyjnemu.

Międzynarodowy festiwal telewizyjny pojawić ma się w Cannes w 2018 roku i zapewne chodzi o stworzenie imprezy, która rozmachem i rangą odpowiadała będzie festiwalowi filmowemu.

Na razie są to plany, a urzędnicy w Cannes mówią, że ich miasto jest jednym z kilku, które stara się o sponsoring rządu francuskiego na stworzenie takiego wydarzenia.

Na świecie i we Francji nie brakuje festiwali telewizyjnych, a te najważniejsze odbywają się w kwietniu i październiku. Są to jednak wydarzenia branżowe, a organizatorzy festiwalu w Cannes chcą by ich wydarzenie było otwarte także dla publiczności.

W Cannes powstać ma w 2018 roku także kosztujący 30 mln euro kompleks, który obsługiwać ma „przemysł kreatywny”. Zostanie on wybudowany w dzielnicy La Bocca, a koncentrować będzie się na nowych mediach i pracy nad rozwojem pomysłów. Ten inkubator przedsiębiorczości liczyć ma wiele sal do pracy, a znajdzie się tam także multipleks z 12 salami kinowymi.