piątek, 6 stycznia 2017

Plakat do filmu „Pokot” Agnieszki Holland


Na stronie Gildii Reżyserów Polskich zaprezentowano plakat do filmu „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland. Premiera tego oczekiwanego przedsięwzięcia będzie miała miejsce na festiwalu w Berlinie, gdzie film startuje w Konkursie Głównym.


Główną bohaterką filmu Agnieszki Holland jest emerytowana inżynierka Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka. Kobieta mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren… Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze: czy to myśliwi stali się zwierzyną?

Autorkami scenariusza są Agnieszka Holland i Olga Tokarczuk (na podstawie powieści tej drugiej „Prowadź swój pług przez kości umarłych”), za zdjęcia odpowiada Jolanta Dylewska, muzykę stworzył Antoni Komasa-Łazarkiewicz. W obsadzie znaleźli się m.in.: Agnieszka Mandat, Wiktor Zborowski, Jakub Gierszał, Borys Szyc.


Film pojawi się w kinach 24 lutego.