niedziela, 1 stycznia 2017

„Córki dancingu” w kinach w USA, a Wasilewski…


Dwie dobre wiadomości na początek 2017 roku. „Córki dancingu” trafią w lutym do amerykańskich kin. Na początek te największe filmowe miasta, a potem reszta Stanów. Dystrybutorem filmu jest firma Janus Films. Jest już dostępny świetny plakat. Tymczasem „Zjednoczone Stany Miłości”

„Córki dancingu” wejdą do kin w USA niemal równo rok po pokazie na Sundance i otrzymanej tam nagrodzie. Za filmem Agnieszki Smoczyńskiej jest jednak znacznie więcej nagród, festiwalowych wizyt i entuzjastycznych recenzji. I co ciekawe film ten zdecydowanie lepiej podobał się poza granicami naszego kraju.


W Wielkiej Brytanii 16 stycznia pojawi się wydanie Blu-ray z filmem „Zjednoczone Stany Miłości”, a jest to tym cenniejsza informacja, że wydania tego nie ma w Polsce. Według słów dobrze zorientowanych osób, wydanie DVD dostępne w naszym kraju nie należy do najbardziej udanych. Film Tomasza Wasilewskiego zdecydowanie zasługuje na wydanie Blu-ray, które w należyty sposób odda mu uznanie za swoją wizualną klasę. Na zakupy można wybrać się tutaj.