wtorek, 17 stycznia 2017

Portal filmowy znika z internetu


Zapowiadało się na to od dłuższego czasu. Ceniony w branży portalfilmowy.pl nie jest już dostępny pod tym adresem. Zespół i zasoby zostały przeniesione na stronę odpowiedzialnego za jego stworzenie i utrzymanie Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Portal Filmowy powstał kilka lat temu i był prężnie działającym filmowym przedsięwzięciem firmowanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich. W konfrontacji z rynkiem nie udało mu się jednak stać się przedsięwzięciem dochodowym i po kilku latach intensywne prace nad nim zostały wstrzymane a większości zespołu podziękowano za współpracę.

Przez wiele ostatnich miesięcy portalfilmowy.pl działał na równi z serwisem SFP ale dziś i po tej działalności nie ma śladu. Adres portalfilmowy.pl przenosi bowiem użytkownika wprost na stronę www.sfp.org.pl

Podobnie sprawa ma się z portalem Stopklatka.pl. Definitywnie zlikwidowano już bowiem markę tworzącą filmowy internet w Polsce, a wspomniany adres przenosi użytkownika na stronę poświęconą telewizyjnej Stopklatce i można tam przeczytać treści poświęcone aktualnemu programowi tej stacji. Poniżej jest jeszcze link do stopklatka.pl, ale… to już raczej tylko wyszukiwarka google’a umożliwiająca dotarcie do treści z archiwum portalu.