wtorek, 24 stycznia 2017

Smoczyńska nakręci część „The Field Guide To Evil”

Córki dancingu
Ośmioro reżyserów z całego świata zostało zaproszonych do nakręcenia poszczególnych części antologii horroru „The Field Guide To Evil”. W tym gronie znalazła się Agnieszka Smoczyńska, którą w USA dostrzeżono dzięki „Córkom dancingu”. Scenariusz jej epizodu stworzy Robert Bolesto, autor m.in. „Córek…” i „Ostatniej rodziny”.

Producentami „The Field Guide To Evil” będą Ant Timpson i Tim League, którzy mają już na swoim koncie „The ABCs Of Death”. Ich projekt zakłada nakręcenie ośmiu różnych krótkich filmów, które złożą się na pełnometrażowy film kinowy. Założenie jest takie, by poszczególni autorzy opowiedzieli w swoich filmach historie bazujące na ludowych, ale przerażających bajkach z ich krajów.

Grono twórców, którzy będą pracowali nad antologią jest bardzo interesujące i reprezentuje różne kraje:

Turcja: Can Evrenol, autor „Baskin”
Austria: Veronika Franz & Severin Fiala, twórcy “Goodnight Mommy” (Widzę, widzę)
Nimecy: Katrin Gebbe, “Nothing Bad Can Happen”
Grecja: Yannis Veslemes, “Norway”
Indie: Ashim Ahluwalia, “Miss Lovely”
Polska: Agnieszka Smoczyńska, “Córki dancingu”
USA: Calvin Reeder, “The Rambler”

Produkcja sfinansowana zostanie ze środków zebranych wśród widzów, a akcja zostanie przeprowadzona na portalu finansowym MicroVenturse, który współpracował będzie z Indiegogo. Najniższa kwota wsparcia to 100 dolarów, a największa to 50 tysięcy dolarów. Od poziomu zaangażowania zależy, jakie przywileje czekają na darczyńcę (można zostać nawet producentem wykonawczym).

Ciekawe o czym opowiedzą polscy twórcy, ale rozumiem to zainteresowanie Agnieszką Smoczyńską, która opowiedziała w „Córkach dancingu” bajkę niesamowitą. Jej debiut na początku lutego pojawi się w amerykańskich kinach. Nie jest znana jeszcze data premiery „The Field Guide To Evil”.