sobota, 7 stycznia 2017

PREMIERY DVD I BLU-RAY – STYCZEŃ 2017

Aż do piekła
Styczeń 2017 będzie dość skromnym miesiącem na rynku premier DVD i Blu-ray. Ciekawych tytułów nie zabraknie, ale nie będzie ich niestety zbyt wiele. Wśród wydarzeń znajdą się m.in. nowy film Woody’ego Allena i kandydat do Oscarów „Aż do piekła”.


Z filmów znanych już z naszych kin w styczniu pojawią się m.in.: sensacyjny „Mechanik: Konfrontacja”, „Kamienne pięści” z Robertem De Niro, familijny „Mój przyjaciel smok”, widowiskowy „Ben-Hur”, wyprodukowany przez Ridleya Scotta thriller science-fiction „Morgan”, przejmująca „Destrukcja”, biograficzny „Miles Davis i ja”, przygodowe „Nowe przygody Aladyna”. W drugiej połowie stycznia odbędzie się premiera „Smoleńska” i osoby, które nie widziały jeszcze tego szeroko komentowanego filmu, będą mogły się z nim zapoznać. W sprzedaży pojawi się nowy film Woody’ego Allena „Śmietanka towarzyska” i „Aż do piekła”, który ma duże szanse powalczyć o tegoroczne Oscary. Wśród premier znajdą się też: dokumentalne „Królestwo”, niezależny „Plan Maggie”, sensacyjne „Rekiny wojny” i animowany przebój „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Wydarzeniem serialowym będzie premiera piątego sezonu „Dziewczyn”, a wśród produkcji telewizyjnych pojawi się udany „Do końca” z Bryanem Cranstonem w roli prezydenta Johnsona.

Kalendarz premier DVD/Blu-ray na styczeń:

11 STYCZNIA

Nowy świat
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: W podróży ku lepszemu, w ucieczce od złego, przyglądamy się losom trzech młodych imigrantów, dla których Polska stała się tytułowym „nowym światem”.

My Little Pony: Przyjaźń to magia, Część 14 / My Little Pony: Friendship is magic, Part 14
My Little Pony: Przyjaźń to magia, Część 15 / My Little Pony: Friendship is magic, Part 15
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Nowe odcinki z sezonu 4. bestsellerowej serii z ukochanymi bohaterami dziewczynek. Witaj w miasteczku Ponyville, gdzie poznasz magię przyjaźni! Spotkasz tu niezwykłe kucyki, z którymi przeżyjesz wspaniałe przygody!

18 STYCZNIA

Mechanik: Konfrontacja / Mechanic: Resurrection
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Arthur Bishop w kręgach wtajemniczonych uważany jest za najskuteczniejszego zawodowego eliminatora na świecie. Jego ofiary znikają bez śladu, a okoliczności zawsze wskazują na nieszczęśliwy wypadek. Po latach „kariery” Bishop postanawia zerwać z krwawą przeszłością, by zacząć nowe życie u boku ukochanej kobiety. Niestety w jego branży nie przewiduje się wcześniejszych emerytur.

Kamienne pięści / Hands of Stone
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Roberto Duran wychowuje się na ulicy, gdzie rządzi prawo pięści. Umiejętności, które zdobywa walcząc o przetrwanie, stają się jego przepustką do lepszego świata. Na profesjonalnym ringu pojawia się po raz pierwszy w wieku 16 lat i niedługo po tym zyskuje przydomek Manos de Piedra, czyli „kamienne pięści”.

Dorwać Wattsa / Skiptrace
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Detektyw Bennie Black (Jackie Chan) od lat depcze po piętach szefowi chińskiej mafii Victorowi Wongowi. Kiedy jednak mafia grozi jego pięknej siostrzenicy Bai, misja Blacka nabiera zdecydowanie bardziej osobistego charakteru. By uratować dziewczynę, detektyw musi wytropić i sprowadzić do Hong Kongu amerykańskiego hazardzistę Connora Wattsa (Johnny Knoxville).

Szofer do usług / Amateur Night
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Choć Guy Carter (Jason Biggs) z wyróżnieniem ukończył architekturę, od roku nie może znaleźć pracy. Zdesperowany, mając na utrzymaniu żonę i dziecko, decyduje się przyjąć posadę kierowcy. Jest przekonany, że będzie rozwoził pizzę. Okazuje się jednak, że został zatrudniony w charakterze szofera luksusowych prostytutek.

LEGO Star Wars: Przygody Freemakerów / Lego Star Wars: The Freemaker Adventures
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Rodzina Freemakerów, to zbieracze złomu, którzy budują i sprzedają statki kosmiczne ze szczątków zniszczonych maszyn. Gdy najmłodszy z nich odkrywa w sobie więź z Mocą, wszyscy troje zostają wciągnięci w walkę o przywrócenie pokoju i wolności w galaktyce.

Mój przyjaciel smok / Pete’s Dragon
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Tajemniczy dziesięciolatek Pete twierdzi, że mieszka w lesie sam, jedynie w towarzystwie wielkiego, zielonego smoka o imieniu Elliot. Strażniczka leśna Grace oraz jedenastoletnia Natalie będą musiały ustalić pochodzenie chłopca i odkryć prawdę o magicznym stworzeniu.

Ben-Hur
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: Juda Ben-Hur (Jack Huston), książę zdradzony przez przybranego brata imieniem Messala (Toby Kebbell) wpada w rzymską niewolę. Rozdzielony z rodziną i ukochaną kobietą, Ben-Hur zostaje wyratowany przed niechybną śmiercią przez tajemniczego Ilderima.

Morgan
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray
Opis dystrybutora: W ściśle tajnym laboratorium grupa naukowców pracuje nad projektem, którego efektem ma być wprowadzenie człowieka na kolejny etap ewolucji. Lecz kiedy przedmiot eksperymentu - genetycznie zmodyfikowana „istota ludzka” (Anya Taylor-Joy) - wyzwala przerażający ciąg zdarzeń.

Destrukcja / Demolition
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Odnoszący sukcesy bankier inwestycyjny, Davis (Jake Gyllenhaal) próbuje uporać się ze śmiercią żony, którą stracił w wypadku samochodowym. Nie pomaga mu w tym presja, jaką wywiera teść (Chris Cooper). Mimo to Davis stara się, by życie wróciło do normalnego biegu. Któregoś dnia wysyła skargę na niedziałający automat z napojami i słodyczami, jaki możemy spotkać na każdym rogu. Tak zaczyna się korespondencja między nim a pracującą w firmie, zajmującej się automatami, Karen (Naomi Watts).

Miles Davis i ja / Miles Ahead
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Jazz to improwizacja. Takie też było życie legendarnego Milesa Davisa. Nie miało przy tym nic wspólnego z aksamitnym brzmieniem trąbki, którym zaczarował publiczność na całym świecie. Do dziś uchodzi za niekwestionowaną supergwiazdę jazzu, jednego z najbardziej wpływowych muzyków w historii.

Nowe przygody Aladyna / Les nouvelles aventures d'Aladin
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Dwaj drobni złodzieje, uciekając przed pogonią w wielkim domu towarowym, znajdują schronienie w dziale dziecięcym, gdzie zostają zmuszeni przez dzieci do opowiadania bajek. Niesieni ich niezwykle swobodną narracją przenosimy się do Bagdadu latających dywanów, pięknych księżniczek, przebiegłych czarodziejów oraz przeróżnej maści wezyrów i sułtanów.

Listy Matki Teresy
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Poruszający obraz Matki Teresy, niestrudzonego obrońcy ubogich i orędowniczki zapomnianych. Opowieść ukazuje ponad czterdzieści lat jej niezwykłej drogi - od przystąpienia do zgromadzenia zakonnego Sióstr  Loreto w Dublinie, po podróż do prowincji Darjeeling.

19 STYCZNIA

Smoleńsk
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tupolew 154 z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami – członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia – ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina – dziennikarka pracująca dla dużej, komercyjnej stacji telewizyjnej – próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy.

Śmietanka towarzyska / Cafe Society
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Bobby (Jesse Eisenberg) jest wrażliwym romantykiem z Bronxu. Licząc na spełnienie marzeń o wielkiej karierze, wyrusza w podróż do Los Angeles, gdzie zaczyna pracę u swojego wujka Phila (Steve Carrell) – agenta topowych gwiazd Hollywood. Na miejscu poznaje piękną sekretarkę Vonnie (Kristen Stewart). Chłopak bez pamięci zakochuje się w dziewczynie, nie wiedząc jeszcze, że ta znajomość wywróci jego życie do góry nogami.

Aż do piekła / Hell Or High Water
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Dwaj bracia - samotny, zdesperowany ojciec - Toby (Chris Pine) oraz Tanner (Ben Foster), były skazaniec z wybuchowym charakterem - postanawiają okraść oddział banku, który skonfiskował ich zadłużoną, rodzinną ziemię. W pościg za nimi wyrusza nieustępliwy Strażnik Teksasu,  Marcus (Jeff Bridges), szukający ostatnich chwil sławy przed przejściem na emeryturę. Konfrontacja braci z zawziętym stróżem prawa wydaje się nieunikniona.

Kontrola absolutna / I.T.
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Mike Regan (Pierce Brosnan) jest człowiekiem sukcesu – szefuje gigantycznej firmie, ma kochającą żonę, piękną 17-letnią córkę i żyje w luksusowym domu naszpikowanym najnowocześniejszą technologią.  Prosi o przysługę  Eda - nieco tajemniczego informatyka. Z pozoru nieśmiały chłopak, powoli odkrywa jednak swoje prawdziwe oblicze.

Królestwo / Les saisons
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: "Królestwo" zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl "Mikrokosmos" i "Makrokosmos". Tym razem twórcy zapraszają nas do niezwykłego świata prapuszczy, aby oczami jej mieszkańców odkryć przed nami historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych.

Plan Maggie / Maggie's Plan
FILM KINOWY
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tym czasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke).

23 STYCZNIA

Sekretne życie zwierzaków domowych / The Secret Life of Pets
FILM KINOWY
Premiera: DVD (z książką), Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray 3D Steelbook
Opis dystrybutora: Film pokazuje, czym tak naprawdę zajmują się nasze zwierzaki, kiedy tylko wyjdziemy za próg. W manhattańskim wieżowcu dzień zaczyna się z chwilą, gdy dwunożni właściciele czworonogów opuszczają mieszkania, by udać się do pracy, szkoły i na swoje codzienne spotkania. Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa codzienność zwierzaków domowych każdej maści, koloru, upierzenia i rasy.

24 STYCZNIA

Agi Bagi: Nowe przygody Agingów
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Serial opowiada o wesołych przygodach mieszkańców planety Agi Bagi. Psotna Gadzina ciągle coś psuje i psuje, przez co troskliwe Agingi i Bagingi mają mnóstwo dodatkowej pracy.

25 STYCZNIA

Dziewczyny, Sezon 5 / Girls, Season 5
SERIAL
Premiera: DVD
Opis dystrybutora: Serial opowiada o wzlotach i upadkach grupy dwudziestokilkuletnich bohaterek z Nowego Jorku. W sezonie piątym każdą z nich czekają nowe wyzwania w życiu prywatnym i zawodowym.

Rekiny wojny / War Dogs
FILM KINOWY
Premiera: DVD, Blu-ray, Blu-ray 4K
Opis dystrybutora: Historia dwóch kumpli (Jonah Hill i Miles Teller), którym udaje się wykorzystać mało znany projekt rządowy, pozwalający niewielkim firmom brać udział w przetargach na kontrakty dla amerykańskiej armii. Panowie zaczynają skromnie, ale wkrótce dorabiają się fortuny.

Do końca / All The Way
Premiera: DVD

Opis dystrybutora: Opowieść o kulisach pełnego wyzwań pierwszego roku prezydentury Lyndona B. Johnsona, człowieka, który musiał scalić społeczeństwo po dramatycznym zabójstwie Kennedy’ego, uporać się z eskalacją wojny w Wietnamie oraz uciszyć wewnętrzne niepokoje dzięki ustawie o prawach obywatelskich.