środa, 4 stycznia 2017

Złote Globy 2017. W Polsce bez transmisji tv na żywo


Nie zobaczymy na żywo w polskiej telewizji rozdania najważniejszych obok Oscarów nagród filmowych. Żadna ze stacji w Polsce nie zdecydowała się pokazać na żywo rozdania Złotych Globów.

Wokół Złotych Globów panuje cisza w polskich mediach i stąd zapewne decyzje o nie ściąganiu do nas transmisji z gali wręczenia tych nagród. Nie są bowiem Globy tak rozpoznawalne w Polsce, jak Oscary. Nie są jednak rozpoznawalne bowiem nikt nie dba o ich promocje i powszechną znajomość w naszym kraju. Pamiętać jednak należy, że Złote Globy to najważniejsze obok Oscarów nagrody, zresztą bardzo cenione w Hollywood, które corocznie ściągają na galę największe gwiazdy show-biznesu. Z samego rana 9 stycznia będzie więc można w telewizjach informacyjnych i śniadaniowych obejrzeć jedynie krótkie przebitki z tego wydarzenia. Dla wiele osób będzie to zapewne niedosyt. Dla mnie na pewno.

Z drugiej strony pamiętać należy, że koszt wykupienia bezpośredniej relacji z rozdania Złotych Globów jest bardzo duży, a transmisja rozpoczynająca się o 2 w nocy nie ściąga przed ekrany zbyt wielu widzów. Nadawcy nauczeni doświadczeniem wolą zaoszczędzone środki przeznaczyć na inne cele. Wygląda na to, że telewizje nie pokażą nam nawet długiego skrótu z tego wydarzenia.

Przyjdzie nam obserwować przebieg rozdania Złotych Globów w internecie. A będzie to w tym roku bardzo ciekawa rozgrywka. Najwięcej nominacji do 74. edycji Złotych Globów zdobyły „La La Land” (w musicalu/komedii w sumie siedem nominacji) oraz „Moonlight” (w dramacie sześć nominacji). W bezpośredniej rywalizacji twórcy tych filmów spotkają się w kategoriach: Reżyseria, Scenariusz, Muzyka. W kategoriach telewizyjnych najwięcej nominacji otrzymał miniserial limitowany „American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona”, który zdobył pięć wyróżnień, w tym cztery za role aktorskie.

Pięć najlepszych filmów dramatycznych to: „Moonlight”, „Manchester by the Sea” oraz znane z naszych kin „Aż do piekła”, „Przełęcz ocalonych” i „Lion. Droga do domu”. W kategorii doceniającej musicale i komedie znalazły się: „La La Land”, „20th Century Women”, „Deadpool”, „Boska Florence” i „Sing Street”.

Uroczystość wręczenia 74. Złotych Globów poprowadzi Jimmy Fallon. Nagrodę im. Cecila B. DeMille’a za całokształt twórczości otrzyma Meryl Streep. Złote Globy przyznaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, które skupia jedynie 100 osób. W tym gronie jest jedyna Polka, pani Yola Czaderska-Hayek (www.yola.czaderska.org).
MOI FAWORYCI ZŁOTYCH GLOBÓW 2017 >>> WKRÓTCE!