poniedziałek, 9 stycznia 2017

Donald Trump: „Meryl Streep jest przereklamowana”

Meryl Streep jako Donald Trump i Donald Trump we własnej osobie
Przemówienie Meryl Streep na rozdaniu Złotych Globów jest szeroko komentowane w mediach. Aktorka w ostrych słowach, ale z klasą, skrytykowała Donalda Trumpa. Co na to prezydent-elekt?

Wśród wypowiedzi Meryl Streep znaleźć można m.in.: Kim właściwie jesteśmy? I czym jest Hollywood? Hollywood stworzony jest przez przybyszów i cudzoziemców. […] Jeśli ich wszystkich wyrzucimy, deportujemy, nie będziecie mieli czego oglądać. Poza futbolem i sportami walki. […]  W tym roku pojawiło się wiele ról aktorskich. […] Jednak jedna z ról w tym roku okazała się wyjątkowa nie dlatego, że była dobra. […]  Okazała się jednak skuteczna. Moment, kiedy najważniejsza osoba w państwie nie okazuje szacunku wobec niepełnosprawnego dziennikarza, złamał mi serce i nie, nie działo się to w filmie. Pozwolenie na upokarzanie innych przez tak wpływową osobę daje przyzwolenie innym, że można tak robić. […] Brak szacunku rodzi brak szacunku. Przemoc rodzi przemoc. Gdy ci, którzy mają władzę, wykorzystują swoją pozycję, by poniżać innych, wszyscy przegrywamy. […]

Odpowiedz Donalda Trumpa znaleźć można na jego koncie na Twitterze (@realDonaldTrump). Meryl Streep to jedna z najbardziej przereklamowanych aktorek w Hollywood, nie zna mnie, ale zaatakowała moją osobę ostatniej nocy na Złotych Globach – napisał prezydent-elekt. Trump uznał Streep za fankę Hilary Clinton i raz jeszcze zaprzeczył jakoby obraził niepełnosprawnego dziennikarza. Według Trumpa jego reakcja na słowa dziennikarza krytykującego wydarzenie sprzed 16 lat,  miała pokazać nieuczciwość mediów podczas kampanii prezydenckiej.

Już w trakcie kampanii prezydenckiej Meryl Streep włączyła się aktywnie w działania na rzecz Hilary Clinton. W czerwcu zeszłego roku podczas gali "Shakespeare In The Park" w Nowym Jorku Meryl Streep weszła na scenę przebrana za Donalda Trumpa. Aktorka zachwyciła nie tylko charakteryzacją, ale również doskonałą imitacją głosu miliardera (zdjęcie powyżej).

Występ Meryl Streep na Złotych Globach: