środa, 11 stycznia 2017

George Lucas buduje muzeum w Los Angeles


Już oficjalnie wiadomo. George Lucas zbuduje muzeum w Los Angeles. Zaprezentowano już pierwsze wizualizacje tego miejsca. Nosiło ono będzie nazwę Lucas Museum of Narrative Art.

Wśród kandydatów do budowy muzeum było też San Francisco. Propozycje obu miast były bardzo mocne, a Zarząd nie miał podobno łatwego zadania w wyborze zwycięzcy. Dziś już wiadomo, że muzeum stworzone przez George’a Lucasa powstanie w Exposition Park w Los Angeles. Miejsce to wygrało z powodu większych szans dotarcia do szerokiej społeczności. Celem budowy muzeum jest inspirowanie, zaangażowanie i edukowanie szerokich grup społecznych. Exposition Park ma być ważnym elementem regionu i ma być dostępne dla wszystkich mieszkańców. Jak podkreślają twórcy muzeum, w jego okolicy jest ponad sto szkół podstawowych i średnich oraz jedna z największych uczelni w USA.

Koszt budowy muzeum oszacowano na 1 miliard dolarów. Lucas Museum of Narrative Art ma być miejsce spotkań, dawać możliwość zbliżenia się do sztuki narracyjnej, poznania ewolucji ruchomych obrazów i spojrzenia w przyszłość technologii cyfrowej. Mają się w nim znaleźć dzieła, które wpłynęły na rozwój i ukształtowanie dziedzictwa kulturowego. Z pewnością nie zabraknie w nim elementów filmowych.

Więcej informacji tutaj.