czwartek, 26 stycznia 2017

„Szatan kazał tańczyć” z datą premiery


„Zaginiony” film Katarzyny Rosłaniec w końcu się odnalazł. Polska premiera „Szatan kazał tańczyć” zapowiadana jest na 5 maja 2017 roku.

Bardzo długo kazała nam czekać na swój nowy film autorka „Galerianek”, jej producenci i dystrybutor. Już w grudniu 2015 roku premierę filmu zapowiadano na 8 kwietnia roku 2016, ale nic z tego nie wyszło. Ciekawe co wpłynęło na zmianę decyzji i niepokojące zamieszanie wokół produkcji. „Szatan kazał tańczyć” został pokazany na jednym z zagranicznych festiwali, ale oficjalnie w kraju nie zaistniał. Nieliczni, którzy widzieli film nie padli z zachwytu, ale i tak zapowiada się ciekawa produkcja. Trzymam kciuki.

Karolina (Magdalena Berus) – jak wiele współczesnych 20-, 30-latek – żyje szybko, intensywnie, pragnie doświadczyć wszystkiego ze zdwojoną siłą. W odróżnieniu od większości rówieśników, nie pracuje w korporacji – jest artystką, jakiś czas temu wydała pierwszą powieść, współczesną wersję „Lolity”, która stała się międzynarodowym sukcesem. Dziewczyna wiedzie nihilistyczny tryb życia, spędzając czas na podróżach po świecie, romansach i ostrych imprezach. Ale jej życie wypełnia pustka, której nie są w stanie pokonać ani narkotyki, ani seks. Świat Karoliny, żyjącej w cieniu nie radzącej sobie z przemijaniem matki (Danuta Stenka) i atrakcyjniejszej siostry Matyldy (Hanna Koczewska), stopniowo się rozpada…
Oto lista produkcyjna filmu:
Gatunek: dramat
Produkcja: Polska/Holandia 2016
Reżyseria: Kasia Rosłaniec („Galerianki”, „Bejbi blues”)
Obsada: Magdalena Berus, Łukasz Simlat, Tomasz Tyndyk, Danuta Stenka, Jacek Poniedziałek, Tygo Gernandt, Marta Nieradkiewicz, Izabela Kuna, Hanna Koczewska, John Porter.