środa, 25 stycznia 2017

„Czas apokalipsy” będzie grą wideo. Jak „Wiedźmin”!


Francis Ford Coppola uruchomił na Kickstarterze kampanię, która mu umożliwić zdobycie funduszy na stworzenie gry wideo na podstawie „Czasu apokalipsy”, filmu wybitnego.


Coppola nie ma dziś niestety tak dobrej filmowej pozycji, jak przed laty gdy kręcił „Ojca chrzestnego” czy „Rozmowę”, a potem wybitny „Czas apokalipsy”. Dziś Coppola bardziej jest kojarzony jako plantator win i znawca w tym temacie, a ostatnie jego filmy to przedsięwzięcia bardzo nieudane.

Na stworzenie gry wideo na podstawie „Czasu apokalipsy” potrzebnych jest 900 tysięcy dolarów i ma być to wejście Coppoli do nowej branży. Gra ma być klasycznym RPG z gatunku survival-horror, ale jak wiadomo dróg do stworzenia takiej produkcji jest bardzo wiele.
Podobno nie będzie łatwo Coppoli uzbierać całego budżetu na grę, także z powodu sprzeciwu lobby twórców gier wideo, które nie akceptują finansowania gier za pomocą zbiórek pieniędzy w internecie. Będzie więc zapewne mocna akcja torpedująca pomysł Coppoli.

Dziś wiadomo, że wśród osób zaangażowanych w stworzenie gry znajdą się ludzie mający doświadczenie w pracy nad m.in.: “Fallout: New Vegas”, “Wiedźminem”, “Wasteland 2” i “Everquest”. Na czele zespołu stanął Montgomery Markland.

Według słów Coppoli premiera gry zapowiadana jest na 2020 rok, choć sam twórca chciałby zaprezentować ją w 2019 roku, w 40 rocznicę premiery kinowej „Czasu apokalipsy”. Warto pamiętać, że praca nad filmem to było jedno z największych wyzwań w historii kina, ciekawe jak pójdzie z grą.

Jest już kilka szkiców, które przybliżają „Czas apokalipsy” w formie gry.


AKCJA NA KICKSTARTERZE TUTAJ