wtorek, 18 czerwca 2019

DKF-y będą wspierane przez PISF


Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie Dyskusyjnych Klubów Filmowych. Przez kilka ostatnich lat obsługą wniosków zajmowała się Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, od tego roku dokumenty znów można składać bezpośrednio w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej. Nabór potrwa do 2 lipca.

Nabór wniosków w Programie Operacyjnym Upowszechnianie kultury filmowej, priorytet: Festiwale i inicjatywy filmowe, zadanie 2.4., odbędzie się w dniach 18 czerwca – 2 lipca br.

W tym roku koszty kwalifikowane, poniesione przez Dyskusyjne Kluby Filmowe, mogą być pokryte z dofinansowania PISF, jeżeli obejmują okres od 18 lutego (początek sesji w Programie Operacyjnym Upowszechnianie kultury filmowej) do 31 grudnia br. Od 2020 roku kwalifikowalność kosztów będzie obejmowała okres od 1 stycznia do 31 grudnia.

Maksymalna kwota dofinansowania PISF, o którą DKF-y mogą wnioskować, wynosi 10 000 zł. Wnioski o dofinansowanie należy składać przez stronę wnioski.pisf.pl. Więcej informacji można uzyskać pod nr. tel. 22 10 26 465.

Dyskusyjne Kluby Filmowe finansowane są przez PISF od początku ich istnienia. W ostatnich latach obsługą programu zajmowała się Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, w ramach działalności Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. [informacja prasowa]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza