środa, 19 czerwca 2019

Christopher Nolan będzie kręcił w… Estonii


Blisko, coraz bliżej. Zdjęcia do najnowszego filmu Christophera Nolana zatytułowanego „Tenet” powstaną w siedmiu krajach na całym świecie. Dziś już wiadomo, że jednym z nich będzie Estonia. Nie wiadomo, gdzie jeszcze powstał będzie ten film. Czy jest szansa na nasz kraj? Polska uruchomiła specjalny system zachęt dla zagranicznych produkcji.

Estoński minister finansów zapewnił filmowi finansowanie w wysokości 5,6 milionów dolarów. Pieniądze pochodziły będą z funduszu filmowego Film Estonia i podobnie jak nasze zachęty, zadaniem tych środków jest pobudzenie estońskiej gospodarki. Środki wydane przez amerykańskich twórców, powrócą do różnych sektorów gospodarki estońskiej – od przemysłu filmowego po firmy cateringowe.

Według raportu, twórcy „Tenet” wydadzą w Estonii w sumie 18,5 miliona dolarów z całościowego budżetu, który szacowany jest na 225 milionów dolarów.

Estonia dużo zrobi dla tej produkcji. Wiadomo na przykład, że jedna z głównych autostrad w tym kraju zamknięta zostanie dla filmowców na 24 godziny i będzie to miało miejsce 30 czerwca.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza