czwartek, 13 czerwca 2019

Spór Polańskiego z Akademią


Roman Polański i jego prawnik nie składają broni i wciąż zabiegają o przywrócenie reżysera w szeregi Amerykańskiej Akademii Filmowej (Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej). Polański przedstawił dokumenty na swoją obronę, ale na razie nic to nie dało.

Akademia usunęła Polańskiego ze swojego grona przed rokiem, za „niestosowne zachowanie”. Chodziło o sprawę gwałtu na nieletniej, do którego doszło pod koniec lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Polański i jego prawnik zakwestionowali decyzję Akademii i sprawę skierowali do sądu. Akademia stoi przy swoim stanowisku.

Reżyser został poproszony przez Akademię o przedstawienie wszelkich dokumentów, które uzasadniają jego powrót w szeregi tej organizacji. Polański "przedstawił dziesięciostronicowy list od swojego adwokata, ponad czterysta stron dokumentów na swoją obronę, kopię filmu dokumentalnego "Roman Polański: Ścigany i pożądany", e-mail od obrońcy oraz nagrane oświadczenie w formie wideo skierowane do zarządu".

Rada Gubernatorów Akademii, po zapoznaniu się z dokumentami, w styczniu tego roku podtrzymała swoją decyzję o wydaleniu Polańskiego. Prawnik Polańskiego wyjaśnienia Akademii nazwał "głupią zagrywką PR-ową, która sprawi, że organizacja będzie poprawna politycznie". "Te wyjaśnienia są całkowicie absurdalne i kompletnie fałszywe" - dodał.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza