środa, 26 czerwca 2019

Komisje w PISF oceniają projekty filmów


Wiele ciekawych projektów pojawiło się w sesji 2/2019 programu operacyjnego „Produkcja filmowa” koordynowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Projekty trafiły już do poszczególnych komisji i są przez nie oceniane.

Wśród rozwijanych projektów są m.in. „Krzyżyk niespodziany” Marcina Koszałki (pisałem o nim kilka dni temu), „Widok z dachu” Roberta Glińskiego, „I am Blue” Kuby Czekaja oraz film o Krystynie Skarbek. Wśród dokumentów znajdujących się w tej początkowej fazie są m.in.: „Świat Ryszarda Kapuścińskiego”, „Legenda Janosika”, „Papcio Chmiel”, „Chopin na 5 kontynentach”. Spośród animacji uwagę moją zwróciły „Pan Robot i Marsjanie” i „Szalone wynalazki”.

Priorytet dotyczący „Produkcji filmów fabularnych” to projekty, które są już znacznie bardziej rozwinięte i teraz czekają na decyzję PISF o dofinansowaniu. W tym gronie są m.in. „Jezioro Słone” Katarzyny Rosłaniec, „Historia pewnej litery” Grzegorza Jaroszuka, „Zenek” Jana Hryniaka, „Canis Majoris. Psy III” Władysława Pasikowskiego, „Tonia” Marcina Bortkiewicza, „Silent Twins” Agnieszki Smoczyńskiej, „Zupa nic” Kingi Dębskiej, „Fucking Bornholm” Anny Kazejak, „Kozia Góra” Andrzeja Jakimowskiego.

Wiele jest ciekawych projektów dokumentalnych zabiegających o wsparcie. Są w tym gronie m.in.: „Czy pani się jeszcze na mnie denerwuje?” Michała Szcześniaka, „LOT” Łukasza Rondudy i Anny Zakrzewskiej, „Wielki Szef” Tomasza Wolskiego, „Polskie złoto. Halina Konopacka” Andrzeja Czarneckiego.

Szczegóły znajdują się tutaj.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza