niedziela, 2 czerwca 2019

„Twardowsky 3.14”. Co się dzieje z filmem?


Od jakiegoś czasu nachodziły mnie niepokojące myśli dotyczące przyszłości filmu „Twardowsky 3.14”, bardzo oczekiwanego w polskim kinie spotkania z science fiction. Jakiś czas temu projekt ten stracił zapowiadaną na styczeń 2020 roku datę premiery. Jak wygląda przyszłość tego przedsięwzięcia? Zapytałem u źródeł.

„Twardowsky 3.14” ma być rozwinięciem dwóch krótkich filmów animowanych, które opowiadały historię polskiego astronauty (w tej roli Robert Więckiewicz). Z odcinka na odcinek filmiki były coraz lepsze. Niemal dokładnie przed rokiem pojawiła się wiadomość budząca spore emocje: Legendy Polskie Allegro pojawią się na dużym ekranie! Piekielna machina już ruszyła - Allegro, Platige Image i NEXT FILM rozpoczęły prace nad pełnometrażowym filmem pod roboczym tytułem “Twardowsky 3.14”, opartym o wątki i postacie z legendarnego uniwersum. Reżyserią filmu zająć miał się Tomasz Bagiński, który w międzyczasie wszedł głęboko w produkcję „Wiedźmina” dla Netflixa.

Niepokoiła mnie nie tylko wycofana data premiery filmu, ale też milczenie od roku oficjalnego kanału informacyjnego tej produkcji. Nie ma śladu w mediach, nie ma nowych informacji na oficjalnych stronach „Legend Polskich”. Sporo już tak ciekawych projektów upadało, obawy więc były uzasadnione.

Z pytaniem o przyszłość projektu zwróciłem się do jednego z producentów filmu, firmy Next Film. Z odpowiedzi dowiedziałem się, że obecnie trwają jeszcze ostateczne prace nad scenariuszem i stroną wizualną filmu. Data premiery została przesunięta, ale film na pewno powstanie.

Trzymam kciuki i wypatruję wieści.

4 komentarze:

  1. Jejku byłem na prelekcji w czasie Pyrkonu na której zapowiedziano produkcję tego filmu. jak mi się wtedy morda cieszyła! i mimo że ubolewam z powodu przesunięcia daty premiery i to trochę straszy porzuceniem projektu całkowicie, to wierzę że warto czekać na to, skoro może się to okazać cudem Platige Image i pokazem, że Polska potrafi w filmy.

    OdpowiedzUsuń
  2. jeśli trwają prace nad scenariuszem, to premiera nie wcześniej niż w połowie 2021

    OdpowiedzUsuń
  3. Strasznie czekam za filmem a mamy rok 2020

    OdpowiedzUsuń