środa, 12 czerwca 2019

Słaby wynik „Rocketmana” w Polsce


[BOX OFFICE] Wynik frekwencyjny filmu „Rocketman” w Polsce rozczarowuje. W pierwszy weekend film obejrzało niewiele ponad 24 tysiące widzów. Przy tak powszechnym zachwycie i sporej promocji, można było oczekiwać lepszego osiągnięcia. Na przeszkodzie stanęła pogoda. (informacja aktualizowana)

Drugi kwartał w polskich kinach nie rozpieszcza właścicieli kin. Fala upałów, sporo wolnych dni, a do tego repertuar, który nie rzuca na kolana. Widzowie nie chodzą obecnie do kin w Polsce, a przynajmniej nie w takim natężeniu, jak to miało miejsce podczas trzech pierwszych miesięcy 2019 roku.

Cierpią na tym dobre filmy, które jeden po drugim w kinach zawodzą.  Oczywiście nie wszystkie, ale jednak… Otwarcie „Rocketmana” o Eltonie Johnie na poziomie 24 tysięcy w całym kraju uznać należy za zawód. Tym bardziej, że wśród filmowych nowości i premier ostatnich tygodni był to film zdecydowanie wyróżniający się i co najważniejsze, udany.

Zresztą cały miniony weekend nie należał do udanych frekwencyjnie. Liczba widzów spadła znacząco w porównaniu z tygodniem poprzednim. Dobrze radzą sobie praktycznie obecnie jedynie filmy familijne. „Pokemon Detektyw Pikachu” obejrzało w 10 dni 423 tysiące widzów. [dane sfp.org.pl/boxoffice.pl]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza