sobota, 22 czerwca 2019

Oryginalny rekin ze „Szczęk” trafi do muzeum


Oryginalny mechaniczny rekin, który wystąpił w filmie „Szczęki” Stevena Spielberga został w pełni zrekonstruowany i będzie go można oglądać w muzeum tworzonym w Hollywood przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej.

Na muzeum tworzone przez Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej fani kina czekają od kilku lat. Prace nad tym miejscem się przeciągają, koszty rosną, oczekiwania są ogromne i wiele wskazuje na to, że powstanie coś niezwykłego.

Jedną z atrakcji powstającego muzeum będzie słynny mechaniczny rekin o imieniu Bruce, który tak bardzo nie działał w trakcie realizacji filmu „Szczęki” (opowiadają o tym filmy dokumentalne, przybliżające powstanie tej słynnej produkcji Spielberga). Dziś już wiadomo, że rekin z filmu został już w pełni odrestaurowany i jest gotowy do zajęcia swojego miejsca w muzeum.

Bruce to ostatni zachowany mechaniczny rekin, który pojawił się w filmie. Po realizacji „Szczęk” ojciec niejakiego Nathana Adlena zakupił od produkcji Bruce’a i to jego syn w 2012 roku przekazał go muzeum.

Na razie nie wiadomo, kiedy muzeum zostanie otwarte dla zwiedzających. Terminy są przesuwane i już teraz wiadomo, że muzeum nie będzie działało przed najbliższą edycją Oscarów. [źródło IndieWire/foto: AMPAS]

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza