poniedziałek, 3 czerwca 2019

Laureaci Honorowych Oscarów wybrani


Rada Gubernatorów Akademii Wiedzy i Sztuki Filmowej ogłosiła laureatów tegorocznych Honorowych Oscarów.

Laureatami Honorowych Oscarów zostali w tym roku: Geena Davis, David Lynch, Wes Studi i Lina Wertmüller. Specjalna uroczystość, podczas której wręczone zostaną te nagrody odbędzie się 27 października tego roku.

Zdobywcy honorowych wyróżnień pokazują ogólny nurt, który stawia na różnorodność w Akademii. Jest więc w gronie laureatów Lina Wertmüller, włoska reżyserka, pierwsza w historii kobieta nominowana do Oscara za reżyserię („Seven Beauties”). Jest i rdzenny Amerykanin, czyli Wes Studi, aktor znany z m.in. „Tańczącego z wilkami”, „Ostatniego Mohikanina”, „Avatara” i „Gorączki”. Wielu fanów ucieszy się z honorowego Oscara dla Davida Lyncha, który kilka razy był już przez Akademię zauważany, ale nagrody tej nigdy nie zdobył. W przeciwieństwie do Geeny Davis, która otrzymała aktorskiego Oscara za „Przypadkowego turystę”. W tym roku Davis otrzyma honorową nagrodę imienia Jean Hersholt, która przyznawana jest za działania humanitarne, a aktorka doceniona zostanie za walkę o równość płci.

Kandydami do honorowych Oscarów byli w tym roku także: Werner Herzog, Paul Schrader, Stephen Frears, Michael Haneke, Richard Lester, Terrence Malick, Ridley Scott, Peter Weir, Ann-Margret, Leslie Caron, Glenn Close, Norman Lloyd, Catherine Deneuve, Bruce Dern, Kim Novak, Mia Farrow, Harrison Ford, Hal Holbrook, Ian McKellen, Cicely Tyson, Liv Ullman, Max Von Sydow, Philip Glass, Elaine May i Douglas Trumbull.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza