poniedziałek, 24 czerwca 2019

Kasia Rosłaniec przygotowuje „Jezioro Słone”


„Jezioro Słone”, nowy projekt Kasi Rosłaniec, otrzymał dofinansowanie programu Creative Europe – MEDIA development. Tym samym znalazł się w gronie filmów fabularnych wybranych spośród kilkuset projektów aplikujących do tego prestiżowego programu, który wspiera filmy o znaczącym potencjale dystrybucji europejskiej i światowej.

Będzie to czwarty film pełnometrażowy młodej polskiej scenarzystki i reżyserki, której poprzednie filmy (Galerianki, Baby Blues, Szatan kazał tańczyć) zgromadziły ponad milion widzów w polskich kinach oraz zdobyły kilkadziesiąt międzynarodowych nagród, w tym Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale 2013.

„Jezioro Słone” to historia 61-letniej Heleny, która miała w życiu tylko jednego kochanka, swojego męża. Pawłowi udało się zapewnić jej erotyczne spełnienie, finansowe bezpieczeństwo, mają troje pięknych dzieci. Dlaczego więc Helena chce go teraz zdradzić? Żeby wyrwać się z pod jego dominacji? Bo skoro tylko Paweł jej dotykał, to tak jakby była jego własnością. A może pragnie posmakować obcego mężczyzny, tak jak inni ludzie chcą spróbować narkotyków? „Jezioro Słone” to tragikomedia o znaczeniu wierności, i o skomplikowanych relacjach między ludźmi, którzy przeżyli ze sobą większość życia.

Film produkuje Manana w koprodukcji ze szwedzkim Common Ground Pictures. Konsultantem scenariusza „Jeziora Słonego” jest David Howard z University of South California w Los Angeles. Budżet filmu wynosi PLN 5 300 000. Zdjęcia są planowane na lato 2020 roku, a premiera na rok 2021. [informacja prasowa]

***

Kasia Rosłaniec to ciekawa autorka i ja cenię sobie jej "Szatan kazał tańczyć". Może było to kino zbyt radykalne, ale bardzo nowoczesne. Liczę, że kolejnym filmem autorka ta pokaże światowy poziom.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza