poniedziałek, 24 czerwca 2019

Lucrecia Martel na czele jury w Wenecji


Ceniona argentyńska reżyserka Lucrecia Martel, stanie na czele jury Konkursu Głównego 76. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji.

Lucrecia Martel to najwybitniejsza południowoamerykańska współczesna reżyserka, która ma w swoim dorobku filmy doceniane na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, takich jak: Cannes, Berlin, Wenecja, Toronto, Nowy Jork, Sundance i Rotterdam. Jest autorką takich filmów, jak „Bagno”, „Święta dziewczyna”, „Kobieta bez głowy” i „Zama”. Retrospektywy jej twórczości zostały zaprezentowane na wielu festiwalach filmowych i w prestiżowych instytucjach, takich jak Harvard, Berkeley czy Tate Modern w Londynie. Lucrecia Martel była wcześniej także członkinią jury na festiwalach w Berlinie, Cannes czy Wenecji.

Cztery filmy fabularne i garść krótkich filmów krótkometrażowych, w niespełna dwie dekady, wystarczyły, aby Lucrecia Martel stała się najważniejszą reżyserką w Ameryce Łacińskiej i jedną z czołowych kobiet kina na świecie – powiedział szef festiwalu w Wenecji Alberto Barbera.

Tylko siedem kobiet przewodniczyło jury festiwalu w Wenecji w całej jego historii.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza