czwartek, 2 marca 2017

10 lat po „Zodiaku” zwiastun „Mindhunter” Finchera


[WIDEO] W 10 po premierze „Zodiaka” (dziś dokładnie mija ten dzień) w internecie pojawił się zwiastun najnowszej produkcji Davida Fichera zatytułowanej „Mindhunter”. Zdecydowanie czuć klimat tamtej produkcji o słynnej sprawie seryjnego mordercy. Co prawda nowa propozycja Finchera to serial, ale nakręcony dla Netflixa, co dobrze wróży tej produkcji na przyszłość. Premiera „Mindbunter” dopiero w październiku, a zapowiedź niestety nie rzuca na kolana.

Mimo usilnych starań Fincher nie doprowadził do realizacji amerykańskiej wersji serialu „Utopia”, a szkoda bo Brytyjczycy nakręcili bardzo udaną propozycję science-fiction. Niedługo potem Fincher włączył się w produkcję „House of Cards”, wyreżyserował dwa pierwsze odcinki, a potem pozostał na stanowisku producenta wykonawczego, co zapewne sprowadza się do firmowania serialu swoim nazwiskiem.

Poszczególne odcinki serialu „Mindhunter” wyreżyserują także Asif Kapadia, Tobias Lindholm i Andrew Douglas. Producentką wykonawczą jest Charlize Theron, a scenariusz powstał na podstawie książki Johna Douglasa i Marka Olshakera zatytułowanej „Mind Hunter: Inside The FBI's Elite Serial Crime Unit”, która ukazuje seryjnych morderców i podążających za nimi agentów FBI. Jeśli chodzi o szczegóły fabuły serialu, to nie są ona jeszcze znane. Premiera serialu w październiku na Netfliksie.