wtorek, 14 marca 2017

Sensacyjny powrót w „Blade Runner 2049”


Edward James Olmos potwierdził swój udział w produkowanym obecnie „Blade Runner 2049”. W oryginalnym „Łowcy androidów” aktor wcielił się w tajemniczą postać Gaffa.

Plotki o udziale Olmosa w sequelu „Łowcy androidów” pojawiły się już jakiś czas temu, ale mało kto dawał im wiarę. Dopiero sam aktor potwierdził tę informację, a jest to zdecydowanie bardzo ciekawe nawiązanie do klasycznego filmu i wielki ukłon dla słynnego poprzednika.

Rola Olmosa w filmie miała być do samego końca utrzymana w tajemnicy, a sam aktor podpisał specjalną klauzulę w umowie. Nie udało się jednak dotrzymać zobowiązania i nie wiadomo, czy będzie to miało wpływ na relacje aktora z producentami.

Nie wiadomo jeszcze, jak rola Gaffa wpłynie na rozwój akcji w „Blade Runner 2049”, a sam aktor mówi na ten temat niewiele, wspominając że ponownie znajdzie się tutaj „scena wzruszająca”. Ciekawe też, jak wyglądał będzie na ekranie i jak na jak długo zagości w sequelu. Pamiętający poprzedni film fani wiedzą, że Gaff miał znaczący udział w powstanie teorii, w której Deckard sam jest replikantem. Pamiętajmy, że Gaff też jest tematem wielu teorii, które pojawiły się po premierze „Łowcy androidów”.

„Blade Runner 2049” pojawi się w kinach 6 października, reżyseruje Denis Villeneuve.