niedziela, 5 marca 2017

„Logan” mocno w USA i na świecie


[BOX OFFICE] „Logan: Wolverine” zadebiutował w kinach na świecie. Blisko 100 milionów dolarów w USA i ponad 150 mln na świecie to wynik tylko z pierwszych trzech dni wyświetlania. Jest dobrze.

Producenci „Logana” są zapewne zadowoleni. 85,3 mln dolarów z kin w USA i  w sumie 237,8 mln dolarów globalnie to wynik filmu uzyskany tylko z pierwszych trzech dni wyświetlania. Wynik z USA to najlepsze otwarcie w tym roku i jedno z najlepszych otwarć dla filmu o kategorii R, uzyskane w marcu. „Logan” poradził sobie świetnie na 81 rynkach zagranicznych, skąd przyniósł 152,8 mln dolarów. 46,2 mln dolarów film zarobił w samych Chinach, potem jest Wielka Brytania z wynikiem 11,4 mln dolarów, Korea Południowa, Brazylia i Rosja. Studio Fox ponownie wygrało, stawiając na superbohaterski film z kategorią R – jak przed rokiem z „Deadpoolem”. Dla studia Fox to trzeci wynik otwarcia na rynkach międzynarodowych w historii i ustępujący jedynie filmom „X-Men: Days of Future Past” (172 mln dolarów) i „Avatar” (164 mln dolarów).

„Logan” osiągnął piąty w historii najlepszy wynik otwarcia dla filmu z kategorią R w USA, a został wyprzedzony jedynie przez „Deadpoola” (132 mln dolarów), „Matrix: Reaktywacja” (91 mln dolarów), „Snajpera” (89,3 mln dolarów), „Kac Vegas 2” (85,9 mln dolarów). Z wszystkich marcowych otwarć „Logan” zaliczył czwarty wynik w historii, a lepiej poradziły sobie „Batman vs. Superman: Dawn of Justice” (166 mln dolarów), „Igrzyska śmierci” (152,5 mln dolarów) i „Alice in Wonderland” (116, 1 mln dolarów).

W amerykańskich kinach „Logan” przyciąga głównie mężczyzn, którzy stanowią 63 procent całej publiczność, a 68 procent widzów to osoby powyżej 25 roku życia.

Mija pierwszy weekend po Oscarach. „La La Land” na świecie zarobił już 395 mln dolarów. „Moonlight” zyskał niemal 1000 ekranów w USA, wpływy na filmie w weekend to 2,5 mln dolarów, a od premiery 25 mln dolarów. „Moonlight” jest już dostępny na platformach VOD i cieszy się tam wielką popularnością.