niedziela, 19 marca 2017

Słaby film, wielki sukces


[BOX OFFICE] „Piękna i Bestia” w kinach! Nie ma wątpliwości, że nie jest to udana produkcja Disneya, ale widzom nie robi to chyba żadnej różnicy. Wpływy z kin na świecie są imponujące.

W USA film zanotował znakomity wynik otwarcia, który sięgnął 170 mln dolarów. Kolejne 180 mln dolarów film przyniósł z kin w innych krajach. Globalne otwarcie filmu sięgnęło więc 350 mln dolarów. Słynna animacja leżąca u podstaw i wielka kampania reklamowa przyniosły efekt. To kolejne weekendy powiedzą czy rzeczywiście „Piękna i Bestia” tak bardzo podoba się widzom. Budżet filmu wyniósł 160 mln dolarów.

„Piękna i Bestia” zanotowała nowy rekord otwarcia w USA dla filmu z kategorią PG i pokonała „Gdzie jest Dory” ze 135 mln dolarów z zeszłego roku. Film zanotował też najlepsze w historii otwarcie filmu wśród marcowych premier, a dotychczasowy rekord należał do „Batman v Superman: Świt sprawiedliwości” i wynosił 166 mln dolarów. „Piękna i Bestia” zanotowała siódme w historii najlepsze otwarcie filmu w amerykańskich kinach. 60 procent widzów w amerykańskich kinach na tym filmie to kobiety.

Na rynkach międzynarodowych wynik także robi wrażenie. Otwarcie w Wielkiej Brytanii sięgnęło 22,8 mln dolarów i jest to jedno z pięciu najlepszych startów w historii. W Chinach „Piękna i Bestia” przyniosła 44,8 mln dolarów pozostawiając w tyle poprzednie bajkowe produkcje Disneya.

Na drugim miejscu w USA znajduje się „Kong: Wyspa Czaszki”, który stracił 53 procent widowni, wpływy w weekend sięgnęły 28,9 mln dolarów, a w sumie w USA kwota ta wynosi już 110 mln dolarów. Dodatkowe 38 mln dolarów film zarobił w weekend na innych rynkach, a globalnie wpływy wynoszą już 259 mln dolarów. Budżet filmu to 185 mln dolarów więc szału na razie nie ma i przyszłość serii wcale nie jest jeszcze taka „różowa”.

Świetnie radzi sobie „Logan”, który w USA zbliża się do granicy 200 mln dolarów wpływów. Na całym świecie wpływy przekroczyły już 500 mln dolarów. Thriller/horror „Uciekaj!” na całym świecie przyniósł już 136 mln dolarów.

W USA na pięciu ekranach zadebiutował „T2: Trainspotting”, który przyniósł 180 tysięcy dolarów. Na 4 ekranach pojawił się „Song to Song” Terrence’a Malicka z wynikiem 54 tysiące dolarów.