czwartek, 16 marca 2017

„Dunkierka” dozwolona dla dzieci


Znana jest już kategoria wiekowa filmu „Dunkierka” w reżyserii Christophera Nolana. W USA otrzymał on ocenę PG-13 co oznacza, że będzie dostępny praktycznie dla wszystkich, a to oznacza, że nie będzie to mocne kino wojenne dla dorosłych.

Zgodnie z opisem PG-13 oznacza, że „w filmie pojawią się materiały nieodpowiednie dla dzieci poniżej 13 roku życia, a film może być oglądany tylko za zgodą rodziców”. W rzeczywistości oznacza to, że w filmie nie będzie przesadnie drastycznych i mocnych scen. To zdecydowanie bardzo bezpieczne podejście do produkcji, mające wpływ na sprzedaż, ale jednocześnie sygnał, że nie otrzymamy mocnego kina pełnego wojennego zniszczenia, na jakie po cichu liczyliśmy.

„Dunkierka” Nolana zapowiada się bardzo intrygująco i fani liczą na dobre kino. Teraz należy oczekiwać, że będzie tutaj mnie scen odważnie ukazujących koszmar wojny. Wyższą kategorię wiekową otrzymały wcześniejsze wojenne „Szeregowiec Ryan”, „Cienka czerwona linia” i „Przełęcz ocalonych”. Kategoria R przeznaczona jest dla osób powyżej 17 roku życia, a filmy te uznać należy za bardzo udane wojenne produkcje.

Ostatnim filmem Christophera Nolana z kategorią R była „Bezsenność” z 2002 roku.

"Dunkierka" w polskich kinach pojawi się w połowie lipca.