czwartek, 9 marca 2017

Fatalny start „Bodo” w kinach


[BOX OFFICE] Polscy widzowie w kinach nie dali się nabrać na odgrzewany kotlet telewizyjny zatytułowany „Bodo”. Oglądalność filmu w weekend otwarcia była fatalna i mam nadzieję, że na długo podobne pomysły przestaną być realizowane. Nie rzucił na kolana wynik „T2: Trainspotting”, a jak poradził sobie „Logan”?

Miniony weekend obfitował w kilka znaczących premier, a i tak żadna nie pokonała polskiej komedii romantycznej zatytułowanej „Porady na zdrady”. Film ten utrzymał pozycję lidera, tracąc jedynie 20 procentowe zainteresowanie, zyskując 110 tysięcy osób i od premiery gromadząc 334 tysięcy widzów. W drugi weekend „Pokot” stracił 45 procent widzów.

Nie udało się filmowi „Logan: Wolverine” znaleźć na szczycie polskiego box office’u, choć jego oglądalność sięgnęła 97 tysięcy widzów i w porównaniu z poprzednim filmem z tej serii poprawiona została o 200 procent. Słabo poradził sobie „T2: Trainspotting”, który w weekend otwarcia obejrzało jedynie 14 tysięcy widzów. Ponad 53 tysiące widzów obejrzało na starcie film „Maria Skłodowska-Curie”?

Za to kompromitujący wynik w pierwszy weekend oglądalności zanotowała kinowa wersja serialu „Bodo”. Film trafił na 118 ekranów i obejrzało go 2046 widzów, co dało 17 widzów na jeden ekran. Wygląda na to, że wiele seansów tego filmu po prostu się nie odbyło i już w ten weekend „Bodo” żegna się z wieloma polskimi kinami. Jakoś nie będzie mi brakowało tego tytułu, bowiem już w telewizji projekt ten wyszedł poniżej oczekiwań, a próba zarobienia ponownie w kinie była zdecydowanie chybionym pomysłem. Oby jak najmniej takich pomysłów w polskim kinie.

[dane za www.sfp.org.pl]