sobota, 11 marca 2017

Ridley Scott ma pomysł na „Gladiatora 2”


Wygląda na to, że powoli producenci dojrzewają do realizacji drugiej części filmu „Gladiator”. Głos w sprawie zabrał reżyser Ridley Scott, który powiedział zagadkowo „Wiem, jak sprowadzić go z powrotem”.

Na South by Southwest Film Festival w Austin w Teksasie Ridley Scott został poproszony o odniesienie się do krążących plotek o realizacji „Gladiatora 2”. Biorąc pod uwagę, że Maximus grany przez Ridleya Scotta umiera w finale pierwszego filmu, jest to wyzwanie co najmniej karkołomne. Ridley Scott nie zraża się takimi problemami.

„Wiem, jak sprowadzić go z powrotem. Mieliśmy na ten temat rozmowę w firmie i jest sposób by Maximus pojawił się w sequelu” – mówił Ridley Scott. Na razie nie wiadomo czy w ogóle „Gladiator 2” powstanie, od czasu nakręcenia filmu w 2000 roku upłynęło sporo czasu, zmienił się też Russell Crowe. „Staram się sprowadzić go z powrotem do tego projektu” – dodał reżyser.

W 2009 roku Crowe poprosił Nicka Cave’a by napisał sequel „Gladiatora” o podróżującym w zaświatach Maximusie. Dziś nie wiadomo czy ten pomysł jest w orbicie zainteresowania Scotta.

W 2001 roku „Gladiator” otrzymał pięć Oscarów, w tym za najlepszy film roku i dla najlepszego aktora. W światowym box office wpływy sięgnęły 457 mln dolarów.
[na podstawie ew.com]