środa, 1 marca 2017

„Amok”. Dystrybutor zmienia kadr w zwiastunie


[WIDEO] Jest „nowy” zwiastun filmu „Amok” w reżyserii Kasi Adamik. W związku z postanowieniem sądu dystrybutor uznał za konieczne wymienić jeden kadr w oficjalnym zwiastunie tego filmu. Jest też plakat i… szkoda pisać. Zwiastun i plakat poniżej.

W nowej wersji klipu nie ma ujęć pochodzących z brytyjskiego serwisu The Independent. Nowy film Katarzyny Adamik został oparty na prawdziwej historii Krystiana Bali, którą żyły media na całym świecie. W wydanej w 2003 roku książce „Amok” opisał on zbrodnię bardzo podobną do tej, o którą został później oskarżony! Sprawa Bali dała początek najgłośniejszemu procesowi poszlakowemu w historii Polski, a jej przebieg relacjonowały m.in. BBC, Guardian, New Yorker, Time, Daily Mail, The Washington Post, Der Spiegel, Le Figaro, Le Parisien i Telegraph.

Sprawa od długiego czasu toczy się w sądzie bowiem rodzina prawdziwej ofiary zbrodni popełnionej przez Balę nie godzi się na to, by historię tę opowiadano w filmie, a z przestępcy ponownie robiono gwiazdę mediów. O sprawie pisałem tutaj.