środa, 29 marca 2017

Studenckie Oscary czekają


Można już zgłaszać filmy do Studenckich Oscarów 2017. Wśród kategorii znajdują się także te, przeznaczone dla produkcji zagranicznych. Przed rokiem doceniono m.in. „Lokatorki” Klary Kochańskiej oraz „Once upon a line” Alicji Jasiny.

Studenckie Oscary przeznaczone są dla młodych ludzi studiujących na uczelniach artystycznych. Swoje prace należy przesyłać do 1 czerwca tego roku.

W tym roku po raz pierwszy studenci uczelni międzynarodowych będą mieli dwie opcje w procesie ubiegania się o to wyróżnienie. Uczelnie będące członkami organizacji CILECT mogą wysyłać po jedynym filmie do każdej z kategorii, ale o nagrody można też ubiegać się dzięki udziałowi w festiwalach, które mają akredytację Amerykańskiej Akademii Filmowej (w Polsce to Krakowski Festiwal Filmowy i Animator).

Wśród laureatów Studenckich Oscarów znajdują się m.in.: Pete Docter, Cary Fukunaga, John Lasseter, Spike Lee, Trey Parker i Robert Zemeckis. Wśród polskich twórców nominowanych do tej nagrody są m.in. Sławomir Fabicki, Filip Marczewski i Dorota Kędzierzawska.

Ceremonia wręczenia 44. Studenckich Oscarów odbędzie się 12 października w Samuel Goldwyn Theater w Beverly Hills.