poniedziałek, 13 marca 2017

W Polsce Król Artur ucieka przed Obcym


Nie dojdzie w polskich kinach do bratobójczego hollywoodzkiego pojedynku pomiędzy Królem Arturem i Obcym. Dystrybutor tego pierwszego zdecydował się na przesunięcie swojej premiery o ponad miesiąc.

Kilka tygodni temu premiera w Polsce filmu „Obcy: Przymierze” została przesunięta z 19 na 12 maja, a tego dnia właśnie planowana była premiera filmu „Król Artur: Legenda miecza”. Gdyby te dwa oczekiwane i widowiskowe filmy spotkały się jednego dnia, wynik dla obu mógłby być katastrofalny. Wydaje się, że to Król Artur jest w znacznie gorszej kinowej pozycji, bowiem temat ten nie budzi dziś tak dużych emocji, jak nowy film z serii „Obcy”. Twórcy bardzo mocno go już promują, już zdradzają szczegóły, a na niedawnym festiwalu South by Southwest w Austin pokazali jego fragmenty i spotkały się one z dobrym przyjęciem u widzów.

Wśród majowych premier kinowych w Polsce robi się tłocznie. W maju czeka nas jeszcze m.in. premiera nowego filmu z serii „Piraci z Karaibów” i dystrybutorzy nie chcieliby się mierzyć także z tą uznaną marką.

Nowa data premiery filmu „Król Artur: Legenda miecza” wyznaczona została na 16 czerwca, na tydzień tylko przed premierą innego blockbustera „Transformers: Ostatni rycerz”, w którym też pojawią się… rycerze. Niestety czerwcowa premiera nowej wersji legendy o Królu Arturze powoduje, że będziemy jednym z ostatnich krajów, które obejrzą ten film w swoich kinach.