sobota, 11 marca 2017

„Avatar 2” później niż planowano


James Cameron niczego wcześniej nie obiecywał, ale tym rozwiał wszelkie wątpliwości. Sequel „Avatara” nie pojawi się w kinach w 2018 roku. W takim razie kaki jest plan reżysera?

W listopadzie 2016 roku studio Fox i kilka osób z produkcji wspominało o tym, że sequel „Avatara” trafi do kin na Boże Narodzenie w 2018 roku. Przez jakiś też czas temat przycichł, a Cameron i ekipa pracowali w spokoju nad swoim projektem. Dziś twórca „Titanica” oficjalnie i jednoznacznie potwierdza, że „Avatar 2” nie pojawi się w kinach pod koniec 2018 roku. Jaki jest tego powód?

James Cameron w wywiadzie dla Toronto Star powiedział, że na pewno do premiery nie dojdzie w 2018 roku, ale jeszcze bardziej zasmucił fanów dodając, że nie ma na razie konkretnej daty premiery tego oczekiwanego filmu.

Jedno jest pewne. James Cameron pracuje jednocześnie nad czterema filmami z serii „Avatar”, każdy z nich rozwijany jest w tym samym czasie, wszystkie scenariusze są już napisane, a aktorzy czekają by powrócić na Pandorę. Cameron mówi, że widzowie muszą zrozumieć, że nie jest robiony tylko „Avatar 2”, ale „Avatar 2,3,4,5” i jest to epickie przedsięwzięcie. „To jest unikalna budowa, niczym Tama Trzech Przełomów” (gigantyczna budowa w Chinach – od red.).

Wybranym fanom przyjdzie się cieszyć się z Pandory w parku rozrywki Disneya, a ma być ta atrakcja otworzona w USA 27 maja.