czwartek, 30 marca 2017

Bardzo długa „Liga Sprawiedliwości”


Nie długość filmu zaświadcza o jego jakości. Twórcy ciekawie się zapowiadającej „Ligi Sprawiedliwości” podali podobno czas trwania swojego przedsięwzięcia i ja jestem autentycznie przerażony.

Czas trwania filmu „Liga Sprawiedliwości” wynosić ma aż 170 minut (informacja na IMDB, jeszcze nie potwierdzona oficjalnie), co jest zdecydowanie najdłuższą z kinowych propozycji z uniwersum DC Comics, a wymiar czasu określany jest już dziś jako „epicki”. Jeśli doliczymy do tego czas trwania reklam, odpowiednio wcześniejsze pojawienie się w kasie po bilety i wyjazd z domu, to cała wyprawa na seans może potrwać około 5 godzin. To zdecydowanie bardzo nieciekawa perspektywa.

Pytanie brzmi, czy twórcy filmu czują się tak silni, proponując nam „Ligę Sprawiedliwości” trwającą prawie 3 godziny? Po doświadczeniach z „Batman v Superman” (czas w kinie to 2,31, ale edycja reżyserska to już 3 godziny i 1 minuta) i „Legionem samobójców” (2,17) byłbym jednak ostrożny. Zapewne szansę na zmianę nastawiania do filmów z DC da nam „Wonder Woman”, ale to jeszcze chwila.