środa, 1 marca 2017

Mark Hamill z Oscarem za „The Last Jedi”?


J.J. Abrams powiedział, że Mark Hamill otrzyma Oscara za swoją rolę w „The Last Jedi”. Na rok przed kolejną galą… Śmiałe stwierdzenie, ale producent chyba wie co mówi, po tym co zobaczył na planie powstającego obecnie filmu.

Reżyser „Przebudzenia Mocy” pracował z Hamillem krótko, ale w tegorocznej części Gwiezdnej Sagi rola Luke’a Skywalkera będzie zdecydowanie większa i choć nikt nic nie, to oczekiwania są duże. J.J. Abrams nie wyreżyserował „The Last Jedi”, ale czuwa nad produkcją filmu. I nawet jeśli nieco żartem mówi o Oscarze dla Hamilla to zdecydowanie daje nam do zrozumienia, że aktor wykonał na planie nadchodzącego filmu kawał dobrej roboty.

Jedi mentor z Oscarem? Było blisko 40 lat temu kiedy nominację do Oscara za rolę drugoplanową otrzymał Alec Guinness za zagranie Obi-Wana Kenobiego w pierwszych „Gwiezdnych wojnach”. I dokładnie 40 lat później wchodzi do kin nowy film, a Oscary 2018 będą miały miejsce także w rocznicę wielkiego oscarowego triumfu tamtego pamiętnego filmu. No i pamiętajmy jeszcze o Carrie Fisher…

Premiera filmu w grudniu.